Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Mi csak annyit nyertünk ennek a tetűnek a létezésével, hogyha ezentúl meghalljuk az idegenszívű kifejezést, és egyesek értetlenkednek felette, akkor meg kell mutassuk az értetlenkedőknek anarki, a tetű dolgozatát.
„Az emléknap alkalmából sokan sokfélét írtak és mondtak, ebből a sokféleségből most egyet emelek ki. A 444.hu nevű portál anarki álnevű tetűjének művét. Íme:
»Ma ünnepli az ország Trianont
A Parlament előtt felvonják a nemzeti lobogót, Semjén Zsolt a Magyarság Házában, Kövér László Hatvanban (gondolom, a Simicska Lajos Vasúti Felüljáró- és Körforgalom-komplexum elkészülte alkalmából) mond beszédet, este Lezsák Sándor ad át emlékérmeket. Amúgy meg országszerte megemlékezéseket tartanak, úgyhogy mindenki készüljön legalább egy szép szavalattal. Budapest lezárásokkal ünnepel, Kossuth tér környéke, Vár, a szokásos.
Június 4-ét, a trianoni békeszerződés aláírásának napját öt éve nyilvánította a Fidesz a nemzeti összetartozás napjának, tovább erősítve azt az erős imázst, miszerint mi vagyunk az egyetlen ország a világon, amelyik ünnepet csinál a nemzeti tragédiáiból. Személyes kedvencem az aradi vértanúk napja, amikor egy komplett szabadságharc bukását és vérbe fojtását ünnepeljük fehér blúzban, sötét nadrágban, és csak azt nem értem, hogy a muhi csata napja (április 11.) és Buda eleste (augusztus 29.) miért nem piros betűs ünnep. Még lehet!«
Eddig a mű. (Ha az utóközlésért pénzt kérne a szerző, magam adnám át személyesen, egyebek kíséretében…)
Nem, nem fogok elemzésbe kezdeni. Nem fogok cáfolni, rámutatni egy tetű tetűségének lényegi elemeire, attribútumára. Egyetlen fél mondatot szeretnék csak kiemelni ebből a kupacból, ezt:
»…mi vagyunk az egyetlen ország a világon, amelyik ünnepet csinál a nemzeti tragédiáiból«.
Nos, akkor nézzük: az izraeli kormány április 19-ét nyilvánította a holokauszt emléknapjává. Mégpedig azért, mert 1943-ban ezen a napon tört ki a varsói gettólázadás. Amely minden hősiessége ellenére teljes kudarccal és iszonyatos megtorlással végződött. Az ENSZ pedig január 27-ét jelölte ki a holokauszt nemzetközi emléknapjává.
A magyar Országgyűlés 2000-ben (szintén az Orbán-kormány idején) határozott úgy, hogy április 16. legyen a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja. Ugyanis a német megszállást követően, 1944-ben ezen a napon kezdődött a gettók és gyűjtőhelyek felállítása az országban.
Jövő év április 16-án anarki, a tetű megírhatná ezt a cikkét is:
Ma ünnepli az ország a holokauszt áldozatainak emléknapját. (...)
Megírhatná ez a tetű ezt a cikkét jövőre, de nem fogja. Ugyanis a tetvek veszélyérzete páratlanul fejlett.
Mi pedig csak annyit nyertünk ennek a tetűnek a létezésével, hogyha ezentúl meghalljuk az idegenszívű kifejezést, és egyesek értetlenkednek felette, akkor meg kell mutassuk az értetlenkedőknek anarki, a tetű dolgozatát. Továbbá Techet Péter, a HVG-s tetűfajtárs dolgozatát.
És hirtelen tökéletesen világos lesz majd minden.”